Kokios yra geriausiai tinkančios spalvos kambaryje?

Kokia spalva vyraus kambaryje? Tai daugeliui kylantis klausimas. Bet ar žinojote, kad spalvos nėra vien tik gražios. Jos, taip pat, turi nemažą poveikį mūsų emocijoms. Perskaitę straipsnį sužinosite plačiau apie spalvų poveikį, galėsite lengviau pasirinkti, kokia spalva bus perdažyta jūsų svetainė ar miegamasis. Tinkamai parinkta spalva gali padėti atsipalaiduoti, nusiteikti darbui ar net paskatinti kūrybiškumą, o netinkamai parinkta spalva mus supančioje aplinkoje gali nejaučiant pabloginti situaciją. Pateikiame dažniausiai interjere naudojamas spalvas ir, kuriose patalpose jos ne tik dera, bet ir suteikia naudos žmogaus psichologinei būsenai.


Raudona - Raudona spalva, puikiai tinka palikti stiprų pirmą įspūdį, kadangi yra intensyvi, pakelia energijos lygį. Nustatyta, kad ši spalva didina kraujospūdį, pagreitiną kvėpavimą ir širdies plakimą. Ar esate pastebėję, kad restorane dažnai naudojama raudona spalva? Būtent šita spalva yra daugiausiai naudojama maisto įmonėse, nes ji skatina apetitą, bendravimą ir suartina žmones.

Tinkama - Svetainėje, virtuvėje, valgomajame.


Geltona - Ši spalva yra sutelkianti dėmesį, skatinanti džiaugsmą ir padedanti būti laimingu, optimistišku bei pagerina medžiagų apykaitą. Bet, panaudojus per didelį kiekį šios spalvos, gali kilti ir neigiamų pasekmių. Tai labiausiai dėmesį atkreipianti spalva. Tyrimai rodo, kad dideliais kiekiais panaudojus šią spalvą, skatinamas nusivylimas ir pyktis. Esant intensyvios geltonos spalvos pertekliui kambaryje, žmonės linkę labiau prarasti savitvardą, o kūdikiai dažniau verkia šios spalvos kambariuose.

Tinkama - Virtuvėje, valgomajame, vonioje, darbo kambaryje.


Mėlyna - Tai yra viena iš labiausiai raminančių ir atpalaiduojančių spalvų. Sakoma, kad mėlyna spalva mažina kraujospūdį, lėtina kvėpavimą, širdies ritmą. Tyrimai parodė, kad mėlyna spalva padeda aiškiau mąstyti, būti produktyvesniu todėl įmonės dažnai naudoja ją savo biuruose. Yra žinoma, kad mėlyna spalva turi raminantį poveikį pasirinkus kaip pagrindinę spalvą, bet stenkitės naudoti šviesesnius atspalvius, o jeigu kambarys atrodys per daug šaltas įterpkite į interjerą šiltesnių spalvų detalių. Būtina įsidėmėti, kad tamsiai mėlyna spalva turi priešingą poveikį, ji gali sukelti liūdesio jausmus.

Tinkama - Miegamajame, svetainėje, vonioje, darbo kambaryje.


Žalia - Kadangi ji sudaryta iš mėlynos ir geltonos, turi tiek mėlynos (raminantį jausmą), tiek geltonos spalvos (skatinantį linksmumą) poveikį. Žalia laikoma mūsų akiai labiausiai raminanti spalva, tad ji galėtų tikti visuose kambariuose. Pasirinkus šią spalvą kambaryje žmonės jausis labiau atsipalaidavę, komfortiškesni, draugiškesni, o žalios spalvos miegamasis gali užkirsti kelią blogiems sapnams.

Tinkama -  Svetainėje, miegamajame bei kituose kambariuose kur norisi ramybės.


Violetinė - Tai paslaptinga, dvasinė ir kūrybinė spalva. Violetinė dažnai siejama su prabanga, turtu, galia, karališkumu. Šviesus šios spalvos atspalvis, pavyzdžiui, kaip levandų ar alyvų turi tokį patį atpalaidavimo poveikį, kaip mėlyna spalva, bet perdažius kambarį tamsiai violetine spalva jame galite jaustis liūdni, nusivylę. Kadangi ši spalva turi, taip pat, raminantį poveikį protui ir nervams, ji galėtų būti naudojama, bet kurioje namų patalpoje.

Tinkama - Svetainėje, miegamajame


Oranžinė - Ši spalva turi nemažai savybių kaip ir raudona, tačiau be neigiamo poveikio. Esant oranžinės spalvos patalpoje jausitės labiau energingi, entuziastiški. Dėl šių priežasčių vertėtų vengti šios spalvos miegamajame, svetainėje. Nors ši spalva simbolizuoja šilumą, laimingus jausmus bei yra viena iš labiausiai atkreipianti dėmesį, tai spalva, kurią žmonės pasirenka, kaip mažiausiai mėgstamą. Tad jeigu greitu metu ruošiatės parduoti būstą, vertėtų pagalvoti ar tikrai norite ją panaudoti patalpose.

Tinkama - Valgomajame, sporto patalpose


Balta - Tai yra šiuolaikinio stiliaus spalva. Balta spalva simbolizuoja jaunystę, švarą, paprastumą. Šios spalvos patalpos būna šviesesnės, bei erdvesnės todėl naudojami, kad kambariai atrodytų didesni. Nors ir atrodo jie didesni, bet nepanaudojus antrinių spalvų gali kambarys jaustis per daug šaltas, tuščias, nuobodus.


Juoda - Juoda simbolizuoja eleganciją, galią, paslaptį nors manoma, kad ji gali būti raminanti, reikėtų vengti šios spalvos dideliais kiekiais nes gali būti slegianti, depresiška, dramatiška.


Paminėjome tik namų sienų perdažymą, o juk ne kiekvienas gali, kada tik panorėję daryti būsto remonto darbus. Taip pat galima išnaudoti ir daiktus, kurie ne tik pagyvins kambario išvaizdą, bet ir suteiks psichologinės naudos. Vieni iš daugelio pavyzdžių yra antklodės, pagalvės, vazos.

Peržiūrų: 54Komentarų: 0

© 2019 ValdauNT

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • Twitter - White Circle